Heki lõikus

Hekkide lõikus on meie igapäevane töö olnud viimased 10 aastat. Järgnevalt hinnakiri ja galerii tehtud töödest.

Heki lõikuse hinnakiri:

Hekk lisab kujundlikust ja värvi sinu haljastusele, kaitseb kodu suurte tuulte eest ning annab sulle juurde privaatsust. Meie teenus on kiire ning paindlik. Osutame teenuseid Tallinna, Harjumaa, Tartumaa, Läänemaa, Pärnumaa ning Raplamaa piirkonnas.

Võta meiega KONTAKTI  ja teeme sinu heki ilusaks!


Siin on meie tehetud hekkide lõikusest mõningaid pilte


Erialased tunnistused ja läbitud koolitused

Tunnistus Arborist 4 tase 2020 Koolitus Heki hooldus 2019 Koolitus Heki rajamine 2018 Koolitus Linnapuud 2015 Heki hooldus 2013


´
Hekkide lõikamiseks on põhiliselt kaks võimalust.

Vabakujuline hekk – võid lasta hekil vabalt kasvada ja seda aeg-ajalt lõigata. Hooldamata hekk metsistub ja ei õitse enam piisavalt rikkalikult. Ära lõigata tuleb äraõitsenud õisikud ja vanad oksad, see ergutab taimi paremini kasvama ja õitsema. Siin tuleb meeles pidada et vabakujuline hekk muutud lõpuks väga laiaks ja seepärast sobib selline hekk rohkem suurtesse aedadesse.

Pügatud hekk– hekki hoitakse regulaarse pügamise abil pidevalt soovitud vormis. Siin tuleb eraldi läheneda lehtpuu vormidele ja igihaljastele hekkidele.

Heki lõikuse alustõed

Lehtpuuheki lõikus.

Peale istutamist lõika lehtpuuheki võrsed tagasi umbes poole kõrguseni. See soodustab külgokste kasvamist altpoolt ning selle tulemusena muutud hekk tihedaks. Mahalõigatud kõrguse pärast ära muretse. See taastub juba samal kasvuperioodil. Noort kasvuhoos hekki pügatakse 1 kord aastas kas varakevadel või suve lõpus lõigates ära ⅔ aasta juurdekasvust. Kui hekk on soovitud kõrgusega, siis lõigatakse enamasti 1-3 korda aastas. Esimene heki pügamine tuleb teha varakevadel, teine kord jaanipäeval ja kolmas augustis, jättes alles 1-2 cm viimase aasta juurdekasvust. Kõrget lehtpuuheki pügatakse 1 kord aastas ja seda varakevadel.


Igihalja heki lõikus

Rajataval igihaljal hekil võiks lasta esimesel aastal juurduda ja lõikuse võta ette aasta peale istutamist. Elupuu, kuuse ja teiste igihaljaste hekkide tihendamiseks on soovitatav noori rohtseid oksatippe külgedelt nõrgalt kärpida, et soodustada okste harunemist. Järgneval paaril aastatel tuleb heki lõikus ette võtta kevadel ja augusti alguses, kärpides külgedelt eelmise aasta oksi poole võrra tagasi. Seda kiiremini muutud rajatud hekk tihedamaks.
Juba täiskasvanud igihaljaste hekkide lõikus viiakse läbi 1 kord aastas kas varakevadel või hilissuvel.  Kui hekk on saavutanud soovitud kõrguse ja tiheduse tuleb pügada nii, et aasta värskest  juurdekasvust jääks alles kuni 2 cm osa, millest järgmisel aastal kasvavad uued võrsed.
Enamuste igihaljaste hekkide puhul võib heki kõrguses lõikama hakata, kui on soovitud lõppkõrguseni jäänud veel ~20cm. Siin on erand kuusehekk, mille kõrgust tohib piirata alles kui on saavutatud soovitud kõrgus.

Kõiki hekke tuleks külgedelt pügada väikse kaldega, nii et alumine osa jääb laiemaks, siis saavad ka alumised oksad päikesevalgust.