Aiakujundus ja haljastus on olnud meie kirg ja kutsumus juba aastast 1999, mil valmis oma kodu. Hobist sai aedniku amet peale Räpina Aianduskooli lõpetamist ja perefirma Teie Aednik OÜ loomist aastal 2007.
Ülevaate meie käekirjast ja rajamise kvaliteedist annavad juba tehtud haljastustööd:
- Rapla Ärimaja – haljastusprojekt ja rajamistööd
- Valtu Spordimaja – haljastusprojekt ja rajamistööd (Raplamaa)
- Eraklientidele on koostatud hulgaliselt aiakujundus projekte ja teostatud haljastustöid. Nii mõnigi rajatud kaunis koduaed on pärjatud Presidendi Kauni Kodu auhinnaga.
Olulise osa meie tegevusest moodustab juba rajatud haljastuste, parkide, korteriühistute ja avalike haljasalade hooldamine, hekkide lõikus, muru niitmine ja muud haljastustööd. Aastal 2010- 2011 teostasime lepingulisi hooldustöid Rapla linna parkides ja hoidsime korras peatänava. Alates aastast 2013 on meie hooldada Rapla linna istutusalad.
Kõik meie haljastustööd valmivad õppinud aiakujundaja hoolsa pilgu all. Oma tegemistes oleme alati pidanud oluliseks haljastuse lõpptulemuse kõrget kvaliteeti ja lähtunud põhimõttest:
Kui teha, siis korralikult – nagu endale
Pakume oma teenuseid nii Raplamaal kui ka Harjumaal. Kui sinu haljastamine käsil ja tahad Teie Aednikuga oma plaane arutada või ühiselt teostada, siis võta meiega KONTAKTI.
Mõnusaks lugemiseks Teie Aednik OÜ sünniloost on Nädalise tegevtoimetaja Inge Põldma poolt kirjutatud artikkel aastast 2010:
Hobist ametiks
Rapla uue ärihoone ees paelub pilku leidlik, vaimukas ja julge haljastus. Teistmoodi, värskelt mõjuva haljastuse autor on Ülle Lagus osaühingust Teie Aednik.
Ülle on perefirma loominguline pool, kes tegeleb n-ö ilusate asjadega ehk mõtleb välja, joonistab ja teostab projektid ning suhtleb klientidega. Majandusküsimustega, või nagu ta ise naljatades ütleb, midega (majandus, masinad, musklid) tegeleb Ülle abikaasa Tanel Lagus, kelle põhitöökoht on siiski mujal.
Põhiliselt tegutsevad nad kahekesi, ehkki suvisel kibekiirel tööajal on ka sulased abiks käinud. Aiakujundus ja -hooldusega on Ülle ja Tanel tegelnud umbes aasta, alates 2007. aasta sügisest. Selle aja jooksul on osaühingul Teie Aednik rajamisel 6-7 aia- või haljastusprojekti, objekte on ka hooldamisel – ka seda teenust vajatakse üha enam. Tehakse nii koduaedu kui ka ühiskondlike hoonete ümbruse haljastust nii siin maakonnas kui ka Tallinnas.
Meil oli oma aed, kus tahtsime midagi teha, aga teadmistest jäi puudu,
kirjeldab Ülle haljastusfirmaideelist algust. Teadmisi läks Ülle omandama Räpina aianduskooli. „Kui üks aasta oli möödas, kutsus tuttav mind ärihoone haljastust tegema,“ meenutab Ülle. See oli tema esimene haljastusprojekt, millest arenes mõte teha oma ettevõte. Abiks oli ka RAEKis läbitud alustava ettevõtluse baaskoolitus, mille käigus tuli koostada äriplaan.
Sama äriplaan saigi aluseks oma firma asutamisel. Koolitusel räägiti palju ka EASi pakutavatest ettevõtlustoetustest ning sel suvel taotles osaühing EASi starditoetust. Toetussumma eest soetati aiatöödeks vajalikku tehnikat ja tööriistu. Kuigi taotluse esitamisel ja tehtud kulutuste tõendamisel tuleb olla pedantsuseni täpne, leiab Tanel, et EASist saadud stardikapitalita ei oleks nad firma rajamist nii suurelt ette võtnud. „Meie jaoks oli toetussumma suhteliselt suur, ilma selleta poleks selliseid investeeringuid teinud.“
Aia rajamine on raske ja aeganõudev ning seetõttu kallis töö. Ülle leiab, et spetsialistilt tasub aiakununduses siiski alati abi otsida, sest ise katsetamisel võib hilisem vigadeparandus märkimisväärselt kallimaks minna. Samuti jääb asjatundjaga konsulteerides või temalt tööd tellides ära kurb olukord, et uhke puuistik tuleb sobimatuks osutunud kohast üles kaevata ja ümber istutada või halvimal juhul ka aia taha visata. Küsimusele, ega oma aed unarusse jää, kui võõrastes aedades nii palju tööd teha tuleb, vastab Ülle muigega: „Sõpradele ütleme, et enam ise ei jõua, võtsime firma peale.“
Pilte meie tehtud töödest leiad meie GALERIIST.
Kits võib küll saada kärneriks, aga kärneril on väga raske olla kits, kes oma aia nahka paneb!